9 AY TAKSİT İMKANI + 500₺ ÜZERİ ÜCRETSİZ GÖNDERİM

Hakkımızda

 

BİZ KİMİZ?

Bir endüstriyel ürün tasarımcısı baba ve bir sanat yönetmeni anne olarak, çocuk büyütme maceramız sırasında atmaya başladık şirketimizin ilk adımları. Anne baba olmamızla birlikte alışkın olduğumuz tüm düzen bozulurken, yepyeni bir dünyada bulduk kendimizi. Yeni şeyler yaşamaya ve öğrenmeye başladık. Tam da bu sırada montessori eğitim sistemiyle tanıştık. Kızımızın tek başına bir birey olabilmesinin ne kadar önemli olduğunu, aslında fırsat verildiklerinde bebek dediğimiz “insanların” neler yapabileceğini öğrendik ve evde “Bunu nasıl destekleriz?” sorusunun cevabını aramaya başladık. 

NASIL BAŞLADIK?

İlk olarak hem mutfakta vakit geçirmeyi çok sevdiğini için, hem de biraz da biz rahat nefes alabilmemiz için öğrenme kulesi almaya karar verdik. Ama içimize sinen güvenli bir ürün bulamadık ve kendimiz tasarlamaya karar verdik. Kuleyi o kadar severek kullanıyordu ki, bunu gören arkadaşlarımız ‘Bizim ufaklık için de üretebilir misiniz?” diye sormaya başladı. Onlara da yaptık. Derken arkası kesilmesi ve kendimizi sipariş alırken bulduk.

Sonra kuleyi alan arkadaşlarımız yatak sormaya başladı. Biz de hem onlara hem kızımıza içimize sinen bir yatak hazırladık. İlginin bu kadar olduğunu görünce işler ciddileşti ve şirketimizi kurmaya karar verdik Woody&Happy’i kurduk. Kızımızla birlikte büyütmeye çalıştığımız bir de markamız oldu.  Peki bir şirket neden kendini bir hayvanla özdeşleştirir konusuna gelince; tembel hayvanların ve bizim doğaya ve hayata bakış şeklimizin çok paralel olduğunu gördük. 

NEDEN WOODY?

Tembel hayvanlar için en değerli şey ağaçlardır. Yaşamlarının tamamını ormanda ağaçlarda asılı durarak geçirirler. Yalnızca haftada bir kez tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için inerler. Ormanlar bizim de en kıymetlimizdir. O yüzden Woody&Happy’den önce de yaptığımız gibi, tema iş birliğiyle fidan bağışımızı geleneğimizi devam ettiriyoruz. Artık bunu daha da düzenli hale getirerek, her 100. satışımızı 10 fidan bağışıyla kutluyor, doğadan aldığımızı, doğaya geri vermeye çalışıyoruz.

Tembel hayvanlar harika annelerdir. Doğumdan sonra yavruları bes haftalık olana kadar onları asla kucaklarından bırakmaz, onlara sarılarak yaşarlar. Tıpkı insanlar gibi. Hangimiz ilk aylarında kucağından indirmek istedi ki?

Tembel hayvanlar, doğaya en az zarar veren canlılar listesinde başı çeker. Çok az yemek yer ve su içmezler. Metabolizma hızları çok yavaş olduğu için karbon ayak izleri de çok düşüktür. İnsan olarak bunu yapabildiğimiz söylenemez. Aile olarak yemeyi içmeyi oldukça seviyoruz. Ama şirket olarak biz de karbon ayak izimizin düşük olması ve dünyayı daha güzel bir yer yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Mümkün olduğunca kağıt kullanımını değil, dijital dünyadan faydalanıyoruz. Ambalajlarımızda geri de minimum çöp bırakmaya, kullandığımız ağaçlardan kalan her parçayı yeni bir şeye dönüştürmeye çalışıyoruz.

Tembel hayvanların, yüzlerindeki sürekli gülümseyen görünüşleri sanırım onları en sevimli yapan şey. İnsan dünyasında her koşulda gülümseyebilmek tabii her zaman kolay olmuyor. Bu konuda onları hep örnek alıp, daha pozitif insanlar olmaya ve hep güler yüzlü bir marka olmaya çalışıyoruz. Umarız başarıyoruzdur.