Hakkımızda

 

BİZ KİMİZ?

Hikayemiz 2016’da ufacık bir bebeğin hayatımıza girmesiyle başladı. Anne baba olmamızla birlikte evde alışkın olduğumuz tüm düzen bozuluyordu, üç kişilik yeni bir hayat kurmaya çalışmak hem zor hem de çok keyif geçiyordu. Bu süreçte birimiz sanat yönetmeni, birimiz endüstriyel ürün tasarımcısı olarak kurumsal firmalarda çalışıyorduk. Ailemize yeni katılan minikle birlikte sosyal çevremiz de farkında varmadan değişmeye başladı. Yeni dostlarımızla yaptığımız sohbetler sırasında bebeklerin, çocukların ve hatta ebeveynlerin bu süreçteki ihtiyaçlarını farkettik. İlk etapta küçük bir atölyede hem kendimizin hem de çevremizin ihtiyaçlarını gidermek üzere tasarladığımız ürünlerin üretimiyle başladı her şey. Sonrasında hem kızımıza daha rahat zaman ayırabilmek, hem de hobimiz olan ağaç işleriyle daha fazla vakit geçirebilmek ve hayal ettiğimiz tasarımları hayata geçirebilmek bizi heyecanlandırdığı için, kurumsal işlerimizden ayrıldık ve Woody&Happy’i kurduk.

NASIL KURULDUK?

Yıllarca tasarım ve üretim alanında kazandığımız deneyimi, eksik pazarlama ve işletme bilgimizi de tamamlamaya çalışarak 2018 yılında Woody&Happy’i kurduk. İlk kurulduğumuzda sadece 3 ürünle yola başladığımız zamandan bu yana üretimimizi de genişleterek birçok yeni tasarım ekledik. Her yeni tasarımda hazırladığımız prototipleri deneyimlemeden satışa sunmadık. Bazen defalarca kez revize ederek bebek ve çocuklar için en güvenilir, en rahat ürün için çabaladık.  Bazen de gözümüzden kaçan detaylar olduysa ailelerimizden gelen geri bildirimler sonucunda revizyona gittik.

Bu süreçte çok fazla aile ile kesişti yollarımız. Bazen doğuma hazırlık yapan heyecanlı anne&babaların heyecanına ortak olduk, bazen hala anne&babasıyla uyuyan miniklerin yatakları ayırma sürecinde “nasıl en rahat olur” diye konuştuk, bazen ilkokul dönemi başlarken yeniden bir oda tasarladık, bazen de doğum günü hediyesi olarak çocuklarından gizli sürpriz odalar hazırladık. Her biri bizim için çok kıymetli ve gurur doluydu.

NEDEN TEMBEL HAYVAN?

Çünkü varlığımızı ve marka prensiplerimizi en iyi ifade eden canlı. Tembel hayvanlar yaşamlarının tamamını ağaçlara asılı durarak geçirirler, onlar için en önemli şey ağaçlardır. Bizim de en kıymetlimiz ağaçlar, doğaya ve ormanlara duyduğumuz sevgi aynı. O yüzden doğadan aldığımızı her zaman doğaya geri vermeye çalışıyoruz ve ormanlarla ilgili her sosyal sorumluluk projesinde yer almaya çalışıyoruz.

Tembel hayvanlar doğaya en az zarar veren canlılar arasındadır. Metabolizma hızları çok yavaştır, karbon ayak izleri çok düşüktür. Woody&Happy olarak bizim karbon ayak izimiz o kadar düşük değil elbette ama düşürmek için sürekli çalışıyoruz. Kargo ambalajlarımızın dışında, tüm montajlarımızda geride minimum çöp bırakmaya, kullandığımız ağaçlardan kalan her parçayı yeni bir şeye dönüştürmeye ve kullandığımız tüm malzemelerde sertifikalı çevreye zararsız ürünler seçmeye özen gösteriyoruz.

Tembel hayvanların yüzlerindeki sürekli gülümseyen görünüşleri sanırım onları en sevimli yapan şey. Bizler de çalışanlarıyla ve hizmet verdiği tüm aileleriyle birlikte pozitif insanlar olmayı hedefliyoruz. Umarız başarıyoruzdur.